Degustace

Degustace neboli ochutnávka je podle oblíbené Wikipedie činnost, při které se ochutnávají různé potraviny či nápoje. A po této supernudné definici už můžeme dodat, že u nás se degustují skvělá moravská, česká i zahraniční vína za doprovodu nepříliš formálního povídání o víně,  lidech, mezilidských vztazích, o lásce ke sklepům a samozřejmě taky o vinných odrůdách a jejich pěstování, výrobě a hlavně konzumaci. 

Naše degustace jsou vždy přátelsky uvolněné, spojené s moderním výkladem o vínech, vinařích a vinařské kultuře.

Základní degustace 

  • degustace 6 vzorků moravských přívlastkových vín doplněná neutralizačním soustem (tak se u nás totiž říká chlebu se škvarkovou pomazánkou). 
  • Naše povídání potrvá odhadem hodinku, hodinku a půl, a zbytek večera si můžete zpříjemnit třeba dalšími lahvemi přívlastkových zázraků zcela dle Vašich preferencí.

Rozšířená degustace 

  • degustace 10 vzorků moravských přívlastkových vín doplněná neutralizačním soustem (tak se u nás totiž říká chlebu se škvarkovou pomazánkou),  a mandlovou paštikou
  • Naše povídání potrvá odhadem hodinku, hodinku a půl, a zbytek večera si můžete zpříjemnit třeba dalšími lahvemi přívlastkových zázraků zcela dle Vašich preferencí.

Deluxe degustace 

  • degustace 12 vzorků moravských přívlastkových vín doplněná neutralizačním soustem (tak se u nás totiž říká chlebu se škvarkovou pomazánkou), mandlovou paštikou a rillettes - francouzskou vepřovou pochoutkou. 
  • Naše povídání potrvá hodinku a půl až 2 hodinky a zbytek večera si můžete zpříjemnit třeba dalšími lahvemi přívlastkových zázraků zcela dle vašich preferencí.

Slepá degustace neboli degustační soutěž naslepo 

  • degustace 13 vzorků moravských vín - 9 bílých, 1 klaret, 1 rosé, 2 červená.
  • Každý degustátor obdrží degustační - soutěžní listinu, kam pomocí svých znalostí zkušeností anebo jen pocitů zaznamená o jaké vínko se jedná.
  • V průběhu ochutnávky si budeme povídat o vínku tak, abyste byli schopni pomocí nápovědy mít co nejvíce správných odpovědí, soutěžení pro Vás nebylo zcela "slepé"  a odešli jste od nás obohaceni novými poznatky o víně.
  • Dobré víno bude doprovázeno chlebem se škvarkovou pomazánkou, mandlovou paštikou a rillettes - francouzskou vepřovou pochoutkou, pečivem a vodou

Náš sklípek je ideální k pořádání firemních setkání či obchodních jednání, soukromých akcí, narozeninových oslav, tématických večerů, řízených degustací a různých sešlostí.

Kontakty

U Stebenky
Stebno - Hrachovice
511 01 Mírová pod Kozákovem

T: +(042) 724 312 536